Jak udekorować stół?

Dekoracja stołu to niezwykle ważny element każdej jadalni. Wszak z jednej strony spełnia ona funkcje dekoracyjne, ale z drugiej strony także praktyczne – bez niej nie moglibyśmy przecież spożywać posiłków i w przyjemny sposób spędzać czasu przy stole wraz z rodziną czy przyjaciółmi.

Głównie dlatego tak ważne jest, aby być przygotowanym na różne okazje i zadbać o dekorację stołu szczególnie wtedy, kiedy przyjmujemy gości – czy to w ramach spotkań towarzyskich, czy też w ramach różnego rodzaju rodzinnych uroczystości. Jak więc powinniśmy udekorować stół? Warto w pierwszej kolejności skupić się na tym, co tak właściwie będzie nam potrzebne, a więc zastawa stołowa, sztućce, tekstylia oraz różne dodatki.

Koniecznie trzeba przy tym pamiętać, że dekoracja stołu zawsze powinna być dobrana w sposób odpowiedni do charakteru wydarzenia.

Dekoracja stołu – o czym pamiętać?

Mówi się, że podstawą każdej dekoracji są obrus oraz serwetki.

To one stanowią główny element całej aranżacji, dlatego też muszą być odpowiedniej wielkości. Równie ważne są jednak sztućce czy zastawa stołowa – z jednej strony bez nich nie moglibyśmy spożywać posiłków, z drugiej strony nadadzą dekoracyjnego efektu, jeśli tylko będą ładnie się prezentować.

Warto również pamiętać o ich odpowiednim ułożeniu oraz dopasowaniu. Ciekawego efektu mogą z kolei nadać różnego rodzaju dodatki takie jak na przykład kompozycje kwiatowe, świece czy wybrany przez nas motyw, wedle którego zaaranżujemy dekorację całego stołu.