Ciastka dla rocznego dziecka

Prawidłowy rozwój dziecka wymaga odpowiedniej diety. W diecie tej prócz przeróżnych zdrowych dań i potraw, które będą ten rozwój stymulować, jest też jednak miejsce dla słodyczy, które przecież są uwielbiane w zasadzie przez wszystkie dzieci.

Dlatego też, zachowując oczywiście odpowiednie proporcje, można bez problemu włączyć ciastka do diety rocznego dziecka. Istnieje wiele różnych przepisów na pyszne i zdrowe dla naszej pociechy ciastka, a na dodatek w zasadzie wszystkie z tych przepisów są bardzo proste w wykonaniu.

Wystarczy zaledwie kilkadziesiąt minut, aby móc cieszyć się własnoręcznie zrobionym deserem lub przekąską dla dziecka. Sposobów na ich podanie czy przystrojenie jest dużo, dlatego też dziecko na pewno z chęcią będzie się ciastkami zajadać.

Jak zrobić ciastka dla rocznego dziecka?

Jeśli w wypiekach dla naszego dziecka chcemy unikać różnego rodzaju chemii ukrytej w przeróżnych produktach, warto jest postawić na zdrowe składniki takie jak brązowy cukier, płatki owsiane czy mąka żytnia. Prócz tego do zrobienia ciastek potrzebne będą nam jeszcze pół kostki masła, jajko, szczypta proszku do pieczenia.

Samo przygotowanie ciastek jest bardzo proste: w jednej misce ucieramy składniki mokre, w drugiej składniki suche, a następnie wszystko łączymy i miksujemy. Do ciasta dodajemy jeszcze płatki owsiane, a po dokładnym wymieszaniu wykładamy na blachę wyłożoną papierem do pieczenia.

Całość pieczemy przez 10-15 minut w rozgrzanym wcześniej do 190 stopni Celsjusza piekarniku.